6 důvodů proč muži nenosí snubní prsten

Vzpomínek, které se k vaší svatbě budou vázat může být hned několik - svatební fotky, album, svatební dary od hostů, video. Tím nejdůležitějším budou asi vždy snubní prsteny. Ženy nad jejich nošením přemýšlejí už dlouho před svatbou. “Budu ho nosit spolu se zásnubním nebo bez?”. Jak ale nošení vnímají muži? A proč vlastně tolik mužů snubní prsteny nenosí?

1. Zvyk je železná košile

Hned prvním a také nejčastějším důvodem, proč muži snubní prsteny nenosí je fakt, že na nošení prstenů zkrátka nejsou zvyklí. Pro ženy je daleko přirozenější nosit šperky, a tak jim nošení prstenů nedělá takový problém. 
 

2. Snubní prsten je cennost

Snubní prsteny jsou šperky. A o drahé a cenné věci se člověk odjakživa bál. Proto dost mužů nenosí snubní prsten, jelikož se bojí, že by jej mohli ztratit a nebo poškodit. To potvrzuje i skutečnost, že kvalitní snubní prsteny nejsou levná záležitost.
 

3. Skrytá alergie

Spousta lidí, a to se netýká pouze partnerů, neví o svých zdravotních problémech, dokud se přímo nevystaví riziku. A tak po pár dnech nošení může začít prsteníček trápit nepříjemná vyrážka, zarudnutí a svědění. A světe div se, dosud neobjevená alergie na kovy je na světě. Chcete-li předejít této nepříjemné situaci, vsaďte na snubní prsteny z platiny. Platina je totiž přirozeně hypoalergenní.


4. Může překážet

Manuální práce nebo práce na počítači jsou činnosti, kde zaměstnáváte své ruce. A pokud vám na prstech něco zavazí, nemusíte se cítit komfortně. Dalším důvodem, proč tedy muži snubní prsteny nenosí je pocit, že i přes jejich malou velikost jim překáží. Častou argumentací žen je pobízení, ať si jej na práci sundají. S tímto se ale velmi často pojí předchozí bod - snubní prsten je cennost. A tak sundání není úplně nejvhodnější řešení. 
 

5. Žili spolu šťastně až …

Mnohdy se stává, že si muž sundá prsten až po letech manželství. Tělo každého člověka stárne a mění se. A pokud je muž v opravdu spokojeném manželství, velmi často jednoduše přibere na váze. A tak se mu snubní prsten stává těsným, nebo se mu už znovu nevleze na prsteníček.

6. Image nade vše

Záměrně poslední, a také asi nejvíc negativní důvod, bývá “image” partnera. Někteří muži mívají tendenci k flirtování. Se snubním prstenem by mohla klesnout pozornost a zájem ze strany žen. Toto téma ale asi není třeba dále více rozvádět.


Ve většině případů se jedná o rozumné a logické důvody, proč muži snubní prsteny nenosí. Nutno ale podotknout, že ve většině případů se nejedná o špatný vztah k manželce. U nás v BISAKU nabízíme na snubní prsteny doživotní záruku a také úpravu velikosti zdarma. Prsteny, které si u nás vyberete s vámi budou celý život. Věříme, že budete spokojeni, stejně jako vaše manželství.
FOLLOW OUR NEW PRODUCTS

We will send you a catalogue for free

Enter your email address and you’ll be browsing our products in a matter of days
The new 40-page BISAKU catalogue.